Rap Koncert & Silent Disco HURMA vol. 1

2 cze 2023

Sokólski Ośrodek Kultury i Rap Kolektyw HURMA zapraszają 2 czerwca – Parking przy Kamienicy Tyzenhauzana pierwszą odsłonę muzycznego wydarzenia, którego głównym celem jest prezentacja lokalnej sceny rap i kultury alternatywnej.

W programie:

18:30 – RAP KONCERT

19:30 – WYPOŻYCZANIE SŁUCHAWEK*

20:00 – 23:00 – SILENT DISCO

H U R M A – jest to kolektyw wielu osobowości – producentów, raperów, wokalistów, graficiarzy, twórców wizualnych oraz osób, którym nie jest obca kultura hiphopowa i alternatywna. Wynikiem połączenia sił jest wydarzenie ph. HURMA vol. 1, na które złoży się rap koncert i silent disco.

Kolektyw HURMA działa w otwartych na różnorodne brzmienia przestrzeniach naszego Studia Qultura.

Na scenie wystąpią miłośnicy oldscholowego rapu, którzy zaprezentują klasyczne rymy do elektronicznych bitów producenta MUTANAUM oraz samplowanych bitów producenta ZŁODZIEJA WOKALI.

WSTĘP WOLNY

*Słuchawki (100 par) będą wypożyczane po RAP koncercie – warunek to wypełnienie formularza. Można to zrobić na miejscu przed wydarzeniem, bądź wcześniej – formularz do pobrania poniżej:

Weź dokument tożsamości ze zdjęciem, potrzebny będzie Twój PESEL.

Jeśli jesteś niepełnoletni/-a – formularz musi podpisać rodzic.

Patron medialny wydarzenia: @iSokolka.eu

Skład HURMY oraz artyści SILENT DISCO (BIO):

ZAMOTANI OPTYMIŚCI – rapowo-przyjacielski skład: MC Dębek i Grzyb. DBK – kolekcjoner płyt zawierających dobre brzmienie, pasjonat literatury. Grzyb w rapie, jak i na sali bokserskiej czuje się pewnie. Zamotani optymiści to autorzy tekstów w klasycznym stylu, stawiający w swojej twórczości na jakość i swobodę.

O oprawę wizualną i estetyczną wydarzenia zarówno w Social Mediach jak i live zadbają ART DIRECTOR’S:

MJ – z zawodu architekt, z zamiłowania grafik. Twórca różnych form graficznych, jest odpowiedzialny za stworzenie wielu logotypów dla firm czy wydarzeń, ilustracji, a także okładek albumów muzycznych. W swoich projektach sięga po elementy graffiti i street artu, komiks oraz typografię.

ŁUKASZ KUNDZICZ – absolwent grafiki na ASP w Warszawie oraz projektowania ubioru w Łodzi. Zawodowo związany z reklamą. Jego prace silnie zakorzenione są w sztuce ulicznej – sam o sobie mówi, że pochodzi z dwóch światów. Jednym jest środowisko artystyczne w rozumieniu akademickim. Drugi z kolei – to właśnie świat sztuki niesformalizowanej, wolnej od instytucji – tworzonej przez artystów ulicznych. Czerpie z estetyki brutalizmu, glitchu, kubizmu oraz geometrii a także odwołuje się do hip-hopu, subkultur czy modernistycznej architektury. Publikuje pod pseudonimem @luksprzeziks.

WOJCIECH PANOW – fotograf, kamerzysta, dokumentalista, twórca wizualny.

W drugiej części spotkania podczas SILENT DISCO scenę przejmą:

MUTANAUM – wokalista, twórca, producent, w oryginalny sposób łączy swój głos z muzyką elektroniczną oraz dużą dawką eksperymentu. Z drugiej strony zestawia kompleksowe i przetworzone brzmienia z naturalną barwą swojego wokalu. Podczas silent disco zagra swoją selekcję ulubionych utworów. Natomiast podczas koncertu RAP zadebiutuje z nowym materiałem, grając live z raperami. Eksperyment z wokalami i elektroniką okraszone hiphopową energią.

SC: https://soundcloud.com/mutanaum

MARMØ – producent, live performer – świeża krew polskiej sceny elektronicznej. W ubiegłym roku wraz z twórcą MUTANAUM zadebiutował ze swoim albumem „MOMENTUM”, na którym możemy usłyszeć jego zamiłowanie do kopniętych rytmów i AMEN breaków przecinających warstwy melodycznych syntezatorów i wokali. Selekta w DJ-secie, który nam zaserwuje podczas eventu będzie się składać z utworów najbardziej oddziałujących na jego twórczość producencką.

SC: https://soundcloud.com/marmo-537282809

MATEUSZ GRZYBOWSKI – producent, live performer, podróżnik oraz DJ pochodzący z okolic Białegostoku. Jego sety, jak i produkcje zwykle, oparte są na hipnotyzującym i głębokim techno, od kosmicznego ambientu, po cięższe, eksperymentalne dźwięki. Silnie związany jest z białostocką sceną muzyczną, klubem FOMO, jak i wywodzącym się z niego kolektywem @ProjektNewHope. Wielokrotnie grał na wydarzeniach w Białymstoku i okolicach, z których część współorganizował. Bliskie jego sercu są też dzikie, leśne imprezy, na których kilka lat temu zaczął interesować się DJ-ką.

SC: https://soundcloud.com/m_grzybowski

Mateusz podczas wydarzenia zagra live set.

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Skip to content