ŻUBROFFKA w Sokółce

7 gru 2023

7 grudnia, godz. 18.00 w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA zapraszamy na pokaz pt. WSZYSTKI KOLORY JESIENI ŻYCIA, czyli na trzy krótkie i ciepłe opowieści o ludzkich potrzebach, troskach oraz marzeniach.

W programie:

„Victoria” – reż. Karolina Porcari-Polska 2022, komedia, czas trwania 28 min. W głównej roli Katarzyna Figura. Opis filmu: Amelia czuje, że w jej małżeństwie z prawie 30-letnim stażem brakuje namiętności. Męża bardziej fascynują zbroje i rekonstrukcje średniowiecznych bitew niż jej ciało. Kobieta jest zmęczona codzienną rutyną. Pewnego dnia pod drzwiami mieszkania znajduje różową paczuszkę. Jej zawartość odkrywa w salonie między “wąsatymi” portretami Jana III Sobieskiego i Józefa Piłsudskiego, zapewne należącymi do męża. Na widok ekskluzywnego wibratora przeżywa szok. (opis z portalu Filmweb).


„Być kimś” – Michał Toczek, Polska 2023, komedia, czas trwania 26 min. Występują: Sebastian Stankiewicz, Jowita Budnik. Opis filmu z KrakowFilmFestiwal: Wiktor wraz z rodziną wprowadza się do kupionego niedawno mieszkania – jak się okazuje, przed laty należało ono do Lecha Wałęsy, prostego elektryka, który został prezydentem Polski, symbolem wolności i legendą. Dziś pod oknami lokum na zwykłym, szarym po PRL-owskim osiedlu zjawiają się tłumnie wycieczki, gnane ciekawością i sympatią wobec polityka. Może da się to wszystko jakoś obrócić na korzyść nowych lokatorów? Żona Wiktora wpada na przewrotny pomysł, a on sam szybko przekonuje się, jak to jest „być kimś”. Rok po sukcesie subtelnego „Martwego małżeństwa” na Krakowskim Festiwalu Filmowym (i nie tylko na nim) reżyser i scenarzysta Michał Toczek pojawia się z kolejną niepozbawioną humoru, ciepłą opowieścią o ludzkich potrzebach, troskach i marzeniach. W głównych rolach znani i lubiani Sebastian Stankiewicz oraz Jowita Budnik.


„Moje stare” – Natasza Parzymies, Polska 2023, dramat, czas trwania 25 min. W rolach głównych doskonałe: Dorota Stalińska, Dorota Pomykała. Opis filmu z portalu Filmweb: Zofia i Ania to dwie charakterne seniorki. Lata szaleństw mają za sobą – a może jeszcze nie? Nie widziały się od pół wieku. Każda poszła własną ścieżką. Teraz znowu się spotykają i wyruszają we wspólną podróż niczym Thelma i Louise, by wziąć się za barki z życiem i marzeniami. A może wszystko już stracone? Zapowiedź filmu: https://www.youtube.com/watch?v=mKxnyfFMytU&ab_channel=WarszawskaSzko%C5%82aFilmowa)

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizatorzy: Sokólski Ośrodek Kultury i DKF „Fantom”

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content