Znamy Mistrzynie i Mistrzów Piosenki i Recytacji – PIKtogramy 2024!

25 mar 2024

W kalendarzu wiosna, więc tropiliśmy pierwsze młode wokalne i recytatorskie talenty.

Za nami (21-22.03) gminne eliminacje kolejnej edycji PIKtogramów, czyli Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej, którego organizatorem jest Podlaski Instytut Kultury.

Tegoroczny temat: przyjaźń – koncertowo rozwinęły młode wokalistki!

W kategorii dzieci 3-6 lat: I miejsce zdobyły Zosia Moroz i Marylka Klimczak, II msc. – Emilia Choruży, wyróżnienie trafiło do Oli Gieniusz i Igi Jurgiel. W kategorii kl. I-III: I miejsce wyśpiewała Liliana Ławreszuk, a wyróżnione zostały Róża Rećko i Ewelina Szydłowska. W kat. kl. IV-VIII: I miejsce zdobyła Eliana Korecki, II msc. – Magda Borowik i Aleksandra Normantowicz, wyróżniona została Julia Supronik.

Znamy także Mistrzów Recytacji. W kategorii dzieci 3-6 lat: mistrzowsko recytowała Zofia Moroz, II msc. – Zofia Horczak. W kategorii kl. I-III: tytuł Mistrza Recytacji zdobył Antoni Klim, II msc. – Igor Kucharewicz. W kat. kl. IV-VIII: najwyżej oceniona została Amelia Szejda, a II msc. zajął Cezary Rogalski.

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentować Sokółkę na szczeblu wojewódzkim.

Gratulujemy, wszyscy byliście cudowni!

W jury zasiadły: Marta Szałkiewicz (PIK), Monika Korzeniecka (PIK), Agnieszka Kozakiewicz (SOK) oraz Leonarda Szubzda.

… i zapamiętajmy słowa jednej z piosenek: „Przyjaźń to wielkie drzewo / Co chroni nas przed ulewą”