Zakończenie projektu “Śladami naszych przodków”

26 lip 2021

W piątek 23 lipca b.r. zakończyliśmy trwający od lutego projekt pt. Śladami naszych przodków – Równać szanse 2020🕵️‍♀️ w którym udział wzięła młodzież ze Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce

Koordynowany przez nas projekt pochodził z Program Równać Szanse Regionalnego Konkursu Grantowego Równać szanse 2020 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. W ramach półrocznej pracy trzynastoosobowa grupa młodzieży zaprojektowała przewodnik po Sokółce pod nazwą “Usłysz Sokółkę” 📢ℹ️ wprowadzając innowacyjną metodę kodów QR, dzięki którym turyści nie tylko mogą zobaczyć mapkę i zamieszczone na niej obiekty ale również usłyszeć młodzież i zobaczyć filmiki z najciekawszymi miejscami w mieście.

Zaplanowane na piątek zakończenie projektu młodzież zorganizowała na każdym jego etapie. Po wprowadzeniu gości w tajniki swojej wielomiesięcznej pracy młodzi ludzie podziękowali przyjaciołom projektu za pomoc i zaprosili wszystkich na spacer po mieście, by pokazać efekt końcowy swojej pracy. Wszyscy z zaciekawieniem odsłuchiwali bądź czytali informację o Sokółce, by po spacerze wrócić do budynku Sokólski Ośrodek Kultury na przepyszny poczęstunek🎂🍮☕️🍽, w trakcie którego można było porozmawiać i powspominać najciekawsze momenty.

Dziękujemy Program Równać Szanse za zaufanie i szansę, którą młodzież wykorzystała w 100 % sprawdzając się w wielu nowych sytuacjach.

Naszym przyjaciołom i partnerom:

Panu Sebastian Łęgowski za wprowadzenie młodzieży w tajemniczy świat programu Corel Draw

Stowarzyszeniu Tryby Historii Panom Bogusław Kosel i Łukasz Baranowski.

Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz Edyta Wiśniewska

Paniom Joanna Gejdel i Anna Edyta Andruszkiewicz oraz Agnieszka Kozakiewicz i Jola Mierzejewska

Pizzeria Peperoni i Lody tradycyjne “U Matczaka”SokolkaTV

oraz Pani Burmistrz Ewa Kulikowska

Dziękujemy i gratulujemy młodzieży za wytrwałość, ciekawość świata, poświęcenie, optymizm, pracowitość i szczerość

.Kindze Stupak, Kindze Rećko, Wiktorii Jakimik, Patrycji Chomczyk, Klaudi Birkos, Uli Szomko, Mai Mazur, Marcie Trochim, Dawidowi Baran, Joannie Łyszkiewicz, Szymonowi Gejdel, Piotrowi Dulewicz i Arkowi Gejdel.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie spędzić ostatnie pół roku.

Koordynator projektu Sylwia Nowakowska