XVIII edycja Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego – Szlak Tyzenhauza z wyróżnieniem w kategorii Certyfikat Specjalny

29 paź 2021

Osiemnasta edycja tego konkursu i Sokółka, która po raz pierwszy miała czym się pochwalić i produkt w postaci 🚲🚲🚲rowerowego Szlaku Tyzenhauza 🚲🚲🚲, z którym mogła wystartować i stanąć w szranki z najlepszymi.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale także są nowatorskie i przyjazne turystom. Co roku kapituła konkursu zwraca szczególną uwagę na dostępność produktu turystycznego oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju. Działania konkursowe na etapie regionalnym koordynowała Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Najlepsze Produkty Turystyczne Województwa Podlaskiego zostały wybrane przez Kapitułę Konkursu, która rozpatrywała zgłoszenia w pięciu kategoriach: „Wydarzenie cykliczne”, „Pakiet usług turystycznych – impreza turystyczna”, „Obiekt”, „Szlak” oraz „Miejsce – obszar”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 15 produktów turystycznych z regionu. O zwycięstwie zdecydowała atrakcyjność produktów, miejsc, która jest kluczowa w przyciąganiu turystów na dany teren i obszar, ale także działania na rzecz komercjalizacji produktu turystycznego, wykorzystanie nowych technologii w jego rozwoju i promocji, gospodarcze oraz jego społeczne i ekonomiczne znaczenie dla rozwoju regionu czy sposób funkcjonowania, w końcu perspektywy dalszego rozwoju.

Sokółka i jej 🚲„Szlak Tyzenhauza – szlak rowerowy”🚲 mogła ubiegać się o 🏆🎖Certyfikat Specjalny, który może otrzymać produkt, który funkcjonuje na rynku krócej niż dwa lata, jednak posiada duży potencjał turystyczny. W tej właśnie kategorii otrzymaliśmy nagrodę, która odebrała z rąk Marka Malinowskiego, członka zarządu województwa podlaskiego, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska w dniu 28 października 2021 r. Uroczystość odbyła się w Operze Podlaskiej w Białymstoku.

Jak zapewniała Bożena Nienałtowska, prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej to najważniejsza nagroda w branży. Stanowi ona rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. 💓💓💓👍

Jesteśmy dumni, że w Sokółce Punkt Informacji Turystycznej w Sokółce znajdujący się w Kamienicy Tyzenhauza, ul Piłsudskiego 1, jest obsługiwany przez pracownika Sokólskiego Ośrodka Kultury i prowadzonych jest tam wiele działań kulturalnych, promocyjnych i artystycznych. Jest to miejsce nowoczesne, dobrze wyposażone, oferujące liczne mapy, przewodniki i katalogi. Dysponuje także infokioskiem czynnym całą dobę i znajdującym się w ogrodzeniu kamienicy, gdzie można znaleźć aktualności, atrakcje turystyczne, bazę noclegową i gastronomiczną. 📣📣📣

Z ogromną radością dzielimy się sukcesem i zapraszamy do korzystania z naszej oferty kulturalnej i turystycznej.