Wystawa pt. „Duchy Puszczy” – pokłosie spotkania plenerowego amatorów-plastyków

27 mar 2023

Sokólski Ośrodek Kultury 24 marca zaprosił do sali wystawienniczej w Kamienicy Tyzenhauza na wernisaż wystawy zbiorowej VI Pleneru plastyczno-rzeźbiarskiego pt. „Duchy Puszczy”. Plener miał miejsce od 2 do 8 grudnia 2022 r. w Centrum Rękodzieła Ludowego w Niemczynie. Za jego organizacją, po raz kolejny, stało Stowarzyszenie Twórców Majstrownia oraz Dom Kultury w Czarnej Białostockiej.
Dwa razy w roku amatorzy-plastycy spotykają się na kilka dni by rozwijać pasję i umiejętności plastyczne. W zeszłorocznym plenerze uczestniczył nasz instruktor Adam Smólski, który także poprowadził wernisaż, a otworzyła go Barbara Maj, dyrektor SOK-u. Pozostali uczestnicy to: Małgorzata Wysocka, Romuald Łapiński, Marek Szydłowski, Stanisław Wojdat, Marta Cholewo, Małgorzata Tomaszewska, Barbara Milanowska, Jan Kosiorek, Wojciech Kowalski, Joanna Szydłowska, Jolanta Kędzierska, Teresa Waszkiewicz, Maria Komosa, Elżbieta Stelmaszuk, Paulina Herman i Lena Patek.
Jak mówiła na wernisażu prezes Majstrowni Joanna Szydłowska – siłą napędową każdego pleneru są ludzie, którzy z potrzeby serca tworzą i chcą się tą twórczością dzielić z innymi.
Na wystawie możemy zobaczyć obrazy olejne, pastele, grafiki oraz rzeźby w drewnie. Tematem dominującym jest zimowy podlaski pejzaż, w którym nie zabrakło charakterystycznych kapliczek i puszczańskiego ptactwa.

Wystawa jest dostępna do 21 kwietnia. Zapraszamy!

Fot. Wojciech Panow