Wernisaż wystawy obrazów z płyt winylowych Agi Krysiuk

28 lis 2023

Czarne płyty w czarny piątek… można było ich posłuchać, ale przede wszystkim zobaczyć, co wyczarowuje z nich od ponad 10 lat białostoczanka Aga Krysiuk.

Nasza piątkowa gościni, jako jedyna twórczyni w kraju, autorską techniką rękodzielniczą (bo to nie ploter) wykonuje obrazy ze starych płyt winylowych, czym idealnie wpisuje się w ideę upcyklingu, dając nowe życie przedmiotom, które straciły swoją pierwotną funkcję.

Ściany sali wystawienniczej w Kamienicy Tyzenhauza Sokólskiego Ośrodka Kultury zapełniły się biało-czarnymi portretami z płyt winylowych przedstawiającymi ikony świata muzyki, wśród nich m.in.: Björk, Sinead O’Connor, Maria Peszek, Kora Jackowska, Katarzyna Nosowska, Led Zeppelin, Jimi Hendrix, Ozzy Osbourne, Sting, Grzegorz Ciechowski, Lech Janerka, John Porter, Miles Davis, Nick Cave i Iggy Pop & David Bowie.

Wernisaż otworzyła dyrektorka SOK-u Barbara Maj, a przyjemność prowadzenia spotkania przypadła Anecie Tumiel.

Aga Krysiuk ze szczegółami opowiadała o procesie powstawania obrazów. Przyznała, że zgodnie z prywatnymi statystykami, najliczniej portretowała na zamówienie Jimi’ego Hendrixa, a najprzyjemniejsze emocje towarzyszą zawsze momentowi przekazania gotowego portretu osobie zamawiającej.

To była prawdziwa uczta wizualna i muzyczna. Dziękujemy Państwu za wspólne emocje.

Wystawa jest dostępna do 15 grudnia, koniecznie trzeba ją zobaczyć.

Fot. Wojciech Panow