Wernisaż wystawy “Moje Anioły ….. Moje Demony….” autorstwa Adama Ślefarskiego

6 gru 2021

Na wystawę składają się prace malarza Adam Ślefarskiego, który jako czujny obserwator otaczającego nas świata swoje spostrzeżenia przenosi na płótno.

Prezentowane na wystawie prace powstały w ciągu ostatnich dziesięciu lat twórczości autora, lat bardzo trudnych, stąd na pracach dominują barwy ciemne symbolizując jednocześnie takie zjawiska jak zanieczyszczenie środowiska, manipulacja społeczeństwem czy różnica w standardzie życia.

Autor skupia się również na ciele ludzkim uznając je za na najpiękniejszy boski cud, co też widać na przepięknych aktach i portretach.

Kuratorem wystawy jest Adam Smólski plastyk naszego domu kultury, zaś otworzyła ją Agnieszka Kozakiewicz pełniąca obowiązki dyrektor SOK.

Na wystawę zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00 do połowy stycznia 2022.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Adam Ślefarski urodził się w 1961 roku w Białymstoku. Swoje życie zawodowe wiązał z różnymi profesjami artystycznymi. Ukończył Liceum Plastyczne w Supraślu. W trakcie nauki rozpoczął kurs meblarski ,dwa lata po skończeniu szkoły, ukończył go. Pierwszą pracą Adama Ślefarskiego była pracownia konserwacji zabytków (malarstwa, rzeźb), zajmował się stolarstwem artystycznym. W 1997 zaczął pracę w WOAK-u (obecnie PIK), gdzie pracuje w Dziale Sztuk Plastycznych. W 2010 roku został członkiem Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Przy Podlaskim Instytucie Kultury prowadzi grupę malarską „Bochemia”, razem z Cezarym Fabiszewskim prowadzi również grupę. fotograficzną “Fotospółdzielnia”

Zdj. Krzysztof FrejusSylwia Nowakowska