Wernisaż wystawy fotografii BEATY WILCZYŃSKIEJ pt. „Ścieżki we mgle”,

22 wrz 2023

Otwieramy sezon wystaw 22 września (piątek) zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii BEATY WILCZYŃSKIEJ pod tytułem „Ścieżki we mgle”, godz. 17.00, sala wystawiennicza w Kamienicy Tyzenhauza.

Jaki świat rysuje autorka obiektywem? Nieco efemeryczny, pełen nietrwałości i zmienności. Fotografka widzi go malarsko, nie bez przypadku – uczy tej sztuki przyszłych artystów. Jej zdjęcia to opowieści osadzone w niespiesznym, niezmąconym klimacie, gdzie człowiek i natura występują na tych samych prawach.

Beata Wilczyńska, rocznik 1973, o sobie:

„Z wykształcenia jestem plastykiem, z zawodu nauczycielem rysunku i malarstwa oraz niechętnym realizatorem fuch, lub jak się mówi – chałtur. Prywatnie szczęśliwa żona, matka dorosłych już dzieci. Karmicielka psów i kotów. Praca w szkole zapewnia mi odrobinę wolnego czasu, a ja zamiast łapać etaty wolę ganiać chmury i wymyślać niestworzone historie. Fotografuję hobbystycznie nawet z pewnym powodzeniem. Byłam współautorką i prowadzącą 4 projekty Narodowego Centrum Kultury. Razem z Magdaleną Właszek od kilku lat prowadzimy wasilkowską grupę fotograficzną „Krajobraźnia”, pod opieką MOAK w Wasikowie. Mam za sobą parę wystaw indywidualnych i grupowych na przykład w Akademii Supraskiej, w Podlaskim Instytucie Kultury, w Muzeum Synagogalnym we Włodawie, w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu itp. „Szeroki Kadr” zaszczycił mnie publikacją o mnie w dziale „Inspiracje”, i National Geographic, też kiedyś opublikował jakieś zdjęcie. Podobno na jesień Książnica Podlaska wyda moją pierwszą powieść, więc w przyszłości mam szczery zamiar zaniedbać fotografię na rzecz pisania”.

https://www.facebook.com/scezkiwemgle

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content