Teatr Amatorski SOK zaprasza na spektakl pt. „Zemsta” wg A. Fredry

12 mar 2023

Niech się dzieje wola nieba! / Z nią się zawsze zgadzać trzeba

Koniec żartów! Teatr amatorski Sokólskiego Ośrodka Kultury szykuje „Zemstę” – a to lektura po prawdzie obowiązkowa w Roku Aleksandra Fredry (230. rocznica urodzin pisarza)… Spokojnie, nie musicie od razu biec do biblioteki, albo sprawdzać na półce – po prostu dajcie się zaprosić na premierę 12 marca (godz. 15.00) do Kina „Sokół”.

Aktorzy-amatorzy od kilku miesięcy w pocie czoła pracują nad sztuką pod czujnym okiem reżysera Dariusza Szady-Borzyszkowskiego. Jak przyznają – łatwo nie jest – bo język bardzo niewspółczesny i do tego rymowany. Dodają jednak zaraz, że – zabawa przy tym jest przednia – bo Fredro to komizm do potęgi trzeciej: sytuacji, postaci i języka. Nie bez kozery autor uznany za najwybitniejszego polskiego komediopisarza.

Wystąpią: Renia Bieszczad, Michał Gieniusz, Antoni Jackowski, Aleksandra Kondrat, Paulina Kowalewska, Agnieszka Kozakiewicz, Olga Kozakiewicz, Jadwiga Kułak, Joanna Kruchelska, Sylwia Nowakowska, Filip Nowakowski, Marzanna Plichta, Marianna Pluta, Barbara Rudzka, Jerzy Sańko i Przemysław Taudul.

Gwarantujemy, że jak zwykle reżyser i „artyści” zaskoczą publiczność swoją interpretacją słynnej komedii, która obnaża ludzie przywary, aktualne wczoraj i dziś, bo: Nie ma dnia bez sprzeczki, zwady / Lecz potrzebne i układy.

Wstęp na premierę wolny. Gorąco zapraszamy, przybywajcie jeśli nie chcecie naszej zguby…