Tak wygląda Sokółka zimą

11 mar 2021

W piątek 5 marca 2021 roku w nowej siedzibie Sokólskiego Ośrodka Kultury – kamienicy Tyzenhauza odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Zimowa Sokółka”. Laureatom pogratulowali Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk oraz Dyrektor Sokólskiego Ośrodka Kultury Barbara Maj.

Konkurs plastyczny „Zimowa Sokółka” został ogłoszony przez Sokólski Ośrodek Kultury, a jego pomysłodawcą była Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Tegoroczna zima okazała się jak piękna, tak uciążliwa. Dla dzieci taka śnieżna aura była zachętą do zabaw na świeżym powietrzu. Zaobserwowany świat w białym kolorze stał się tematem rysunków. Jedynym konkursowym wymogiem było malowanie białą farbą po ciemnej kartce. Tak ograniczone środku wyrazu stanowiły pewną trudność, ale były także ciekawym plastycznym doświadczeniem.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży z miasta i gminy Sokółka. Na konkurs wpłynęło 109 prac. Przekrój wiekowy uczestników wahał się od 3,5 do 13 lat.

Komisja obradowała w składzie: Przewodnicząca Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska oraz członkowie: Adam Smólski, Edyta Wiśniewska, Ewa Petelczyc i Jolanta Mierzejewska.

Komisja konkursowa ustaliła podział na trzy kategorie wiekowe i postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach:

  • kategoria dzieci w wieku 3-6 lat,
  • kategoria dzieci 7-9 lat,
  • kategoria 10-13lat.

W KATEGORII DZIECI 4-6 lat jury przyznało dwie pierwsze nagrody:
Oliwierowi Babynko (lat 4) za pracę „Bałwan w sadzie”oraz Antoniemu Fiłonowiczowi (lat 3) „Nasza rodzina na spacerze”. Drugą nagrodę otrzymała Michalina Paszko (lat 4) za pracę „Mój dom i podwórko w śniegu”. Trzeci miejsce w tej kategorii przyznano Aleksandrze Natunewicz (lat 4) za kompozycję „Zima z Olafem”. Przyznano również dwa wyróżnienia Natali Szczęsnowicz (lat 6) i Zofii Sędziak (lat 3,5) za pracę „Dom rodzinny zimą”.

W KATEGORII DZIECI 7-9 lat komisja konkursowa przyznała pierwszą nagrodę Dawidowi Jarończyk (lat 8) za kompozycję „Zima”. Dwie drugie nagrody Lucynie Jatkowskiej (lat 7) i Bartoszowi Woronieckiemu (lat 9) ze SP w Starej Rozedrance. Trzecie miejsce otrzymała Aurelia Babynko (lat 7) za pracę „Zimowe zające w lesie”. W tej kategorii przyznano cztery wyróżnienia: Mikołajowi Balickiemu z kl. IIID i Kindze Karolczuk (lat 9) ze SP nr1 w Sokółce, Stasi Primak (lat 7) za kompozycję „Zimowe brzozy” i Jakubowi Chwiedźko (lat 9) ze SP w Starej Rozedrance za pracę „Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego”.

W KATEGORII DZIECI 10-13 lat komisja przyznała dwie pierwsze nagrody: Amelii Dykiel (lat 12) za pracę „Biała Sokółka” i Amelii Puszko (lat11) za „Nocny krajobraz”. Dwie drugie nagrody Pawłowi Małaszewskiemu- Liszka (lat 11) ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Sokółce i Emilii Szomko (lat 10) za pracę „Sokółka zimą”. Trzecią nagrodę w tej grupie wiekowej otrzymała Natalia Kowejsza (lat 13) za pracę „Urząd Miasta w Sokółce”. Przyznano również cztery wyróżnienia Kindze Stupa (lat 13) ze SOSW w Sokółce za kompozycję pt. „Kościół św. Antoniego Padewskiego zimą”, Barbarze Iłendo (lat 11) za kompozycję „Urząd Miejski w zimowej szacie”, Ksaweremu Łapiczowi (lat 10) za „Zimową ciszę”, Agnieszce Urban (lat 11) za pracę „Kościół św. Antoniego zimową porą”.

Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy, na których Pani Burmistrz napisała: „Dziękuję za udział w konkursie. Wasze prace rozgrzewają moje serce”. Oprócz tego laureaci otrzymali drobne upominki – zestawy kredek.
Nagrodzonym i wyróżnionym nagrody rzeczowe w postaci zestawów malarskich lub artystycznych, wręczył Zastępca Burmistrza Sokółki Adam Kowalczuk. W dniu rozstrzygnięcia konkursu, w SOK można było obejrzeć wystawę najlepszych prac. Młodym artystom gratulujemy talentu i dziękujemy za udział w konkursie.

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content