Studio Qultura w Sokólskim Ośrodku Kultury (film)

24 maj 2022

W Sokólskim Ośrodku Kultury dobiega końca realizacja projektu Konwersja cyfrowa domów kultury. To projekt uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Celem programu jest wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej oraz doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

Za nami mnóstwo szkoleń prowadzonych przez Narodowe Centrum Kultury, w tym niezwykle cenne spotkania z tutorem Arturem Szczęsnym. Program szkoleniowy idealnie wpasował się w nasze potrzeby. Podczas konsultacji dokonaliśmy autodiagnozy, która pomogła nam określić nasze potrzeby. Kształciliśmy się jak projektować ofertę kulturalna online i stworzyć strategię cyfrową. W efekcie zdobyliśmy wiedzę, jak prowadzić działania edukacyjne z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Dogłębnie studiowaliśmy, jak włączać społeczność w nasze działania.
Z cała pewnością nastąpił ogromny rozwój instytucji, jaką jest Sokólski Ośrodek Kultury. Inaczej spojrzeliśmy na społeczność lokalną i staraliśmy się do niej dopasować rozwiązania. Dzięki projektowi wyposażyliśmy SOK w nowe narzędzia i utworzyliśmy nowoczesne studio nagraniowe.
Za nami również przetarg i zakup mnóstwa sprzętów, które razem złożą się na studio nagraniowe.
Prace nad skonfigurowaniem całości i szkoleniem pracowników dobiegają końca! Warto dodać, że stworzone przez nas miejsce jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.
W ramach projektu Konwersja cyfrowa domów kultury otrzymaliśmy niepoliczalne wsparcie szkoleniowe, ale także finansowe. Studio pod nazwą „Qultura”, pełną parą ruszy w najbliższym czasie.


Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury realizowany jest w ramach działania 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zdjęcia W. Panow:

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Skip to content