Spotkanie autorskie wokół książki Andrzeja Mellera “Czołem nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”

10 mar 2022

Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym.
Wietnam to kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo.

I o tych paradoksach życia codziennego opowie nam Andrzej Meller, który wraz z partnerką spędził w Wietnamie kilkadziesiąt miesięcy, a swoje przygody opisał w książce, która szybko stała się bestsellerem wydawniczym.

Zapraszamy do sali wystawienniczej Kamienicy Tyzenhauza przy ul. Piłsudskiego 1, w piątek 18 marca 2022 r., o godz. 17.00.

Spotkanie połączone z prezentacją

Andrzej Meller, ur. w 1976 w Warszawie. Z wykształcenia antropolog kultury. Reporter, korespondent wojenny, pisarz. Wiele lat spędził w Azji skąd pisał reportaże dla polskich mediów. Pracował między innymi w czasie konfliktów zbrojnych w Gruzji, na Sri Lance, w Afganistanie i Libii. Był gospodarzem programu „Prepersi gotowi na wszystko” na Fokus TV.
Owocem podróży reporterskich są książki: „Miraż. Trzy lata w Azji”, „Zenga, zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki” o wojnie domowej w Libii i „Czołem, nie ma hien. Wietnam jakiego nie znacie”.
W maju 2022 roku w wydawnictwie ZNAK wychodzi jego nowa książka napisana wspólnie z żoną pt. „Kamperem do Kabulu”.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny