Solidarni z Ukrainą – spotkanie w Sokólskim Ośrodku Kultury

24 mar 2022

W środę 23 marca 2022 r., w Kawiarni Lira odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrz Ewą Kulikowską i Burmistrzem Adamem Kowlaczukiem ze społecznością ukraińską, która znalazła schronienie w Sokółce i okolicach uciekając przed wojną.

Na spotkanie, którym celem było przedstawienie oferty pomocowej uchodźczyniom, zaproszeni zostali radca prawny, psycholożka, tłumaczka oraz dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sokółce, którzy służyli swoja pomocą i odpowiadali na najważniejsze pytania gości.

Pani Burmistrz Ewa Kulikowska bardzo serdecznie przywitała zgromadzonych gości, tym samym dając wyraz wielowiekowej gościnności naszego miasta. Ze szczególnymi słowami wsparcia oraz podziękowań zwróciła się do rodzin przyjmujących uchodźców oraz wolontariuszy zaangażowanych w bezpośrednią pomoc.

Przedstawiona została również prezentacja mająca na celu zapoznanie naszych gości z najważniejszymi instytucjami w naszym mieście oraz placówkami służącymi bezpłatnymi zajęciami, w tym Sokólskim Ośrodkiem Kultury, Kinem “Sokół” w Sokółce, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce, Urzędem Miejskim w Sokółce.

Mamy nadzieję, że czas spędzony w Sokółce pozwoli naszym gościom choć na moment oderwać się od traumatycznych przeżyć jakich byli świadkami zapewniając przeczekanie wojny i bezpieczny powrót do domu.

listopad 2023
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Skip to content