Sobota pod znakiem młodego teatru…

11 gru 2023

Młodzi zmierzyli się z ambitnym repertuarem i wyszli z tego zwycięsko!

Nie mogło być inaczej kiedy za sterami reżyserskimi zasiadła Małgorzata Sienkiewicz (Fundacja „Przestrzeń”, Teatr Żółtodziób, Teatr Form Niewielkich, Teatr Bel Etage).

Młodzieżowa grupa teatralna Sokólskiego Ośrodka Kultury oraz Teatre Bel Etage Fundacji „Przestrzeń” 9 grudnia w Kino SOKÓŁ w Sokółce zaprezentowały fragmenty spektakli „Przylgnięcie” (na podst. dramatu pt. „Przylgnięcie” P. Rowickiego) oraz „Migracje” (na podst. opowiadania „Wspólnota” F. Kafki).

Przedstawienia były zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy warsztatowej, a jej efekty publiczność oklaskiwała entuzjastycznie

Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną SOK-u w składzie: Hanna Gołko, Hanna Solnik, Julia Andrukiewicz, Natalia Białobłocka, Julia Poźniak, Amelia Milczarska, Olivia Milczarska, Marianna Pluta, Filip Nowakowski oraz Teatr Bel Etage w składzie: Pola Zdanowicz, Milena Ciepłucha, Julia Ostrowska, Małgorzata Krawczuk, Justyna Kaźmierczak, Szymon Cymbor, Franciszek Cymbor, Tymon Stępień i Filip Stefańczuk. Reżyseria i opieka: Małgorzata Sienkiewicz.

– Nasza młodzież pokazała klasę! Młodzi aktorzy byli bardzo skupieni. Byłam dumna z ich zaangażowania. Podjęcie współpracy z panią Małgorzatą Sienkiewicz to był strzał w dziesiątkę. – Mówiła po spektaklu Agnieszka Kozakiewicz, szefowa działu artystycznego SOK-u.

Po przedstawieniu młodzi wykonawcy zaprosili widzów do dyskusji i wymiany spostrzeżeń na temat przeżyć towarzyszących artystom w trakcie procesu twórczego.

fot. Wojciech Panow

***

Młodzież zaprezentowała efekty swojej pracy w ramach projektu „Edukacja teatralna dzieci i młodzieży jako czynnik ich twórczego rozwoju” realizowanego przez Fundację „Przestrzeń” w Białymstoku i Sokółce.

Zadanie było współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego