„Siła życia, siłą marzeń” na DKF-ie

19 lut 2024

„Siła życia, siłą marzeń” – pod takim hasłem odbył pokaz filmów w ramach DKF-u „Fantom” – 15 lutego w Kino Sokół. Zaprezentowane obrazy opowiadały o ludziach i ich pasjach, o marzeniach i dążeniu do ich realizacji.

Refleksjami po pokazie podzieliła się prezeska DKF-u i organizatorka spotkania Krystyna Kostera:

– Gdy kierujemy się w życiu dewizą – jeśli chcę to mogę, to mimo trudności i przeszkód zawsze znajdziemy sposób żeby zrealizować swoje plany i marzenia. Pozytywne nastawienie do świata i do siebie daje siłę do działania. Nawet jeśli nie osiągniemy sukcesu – to ważne jest to, że próbujemy. Jak mówił bohater jednego z filmów: ‘nie chcę w wieku 60 lat powiedzieć, żałuję, że nie próbowałem’. Wniosek – przekuwanie marzeń w rzeczywistość – sprawia, że nasze życie staje się pełniejsze i barwniejsze, dlatego na to nigdy nie jest za późno.

Z gośćmi – współtwórcą filmu „Wielki Łapiak” Krzysztofem Sienkiewiczem z BOK-u oraz Zbigniewem Falkowskim – bohaterem filmu rozmawiała dyrektorka SOK-u Barbara Maj.

– To było wyjątkowe spotkanie, z wyjątkowymi ludźmi i wyjątkowymi filmami, które pokazało, że to co się wydaje niemożliwe, jest jednak możliwe. Zbyszek siedział w kapsule z lodem ponad 2 h i przeżył! Pisze też wiersze i jest blisko natury. Jego filozofia jest prosta: wdzięczność – i warto ją uprawiać! – podsumowała Barbara Maj.
Prezentowane filmy zostały zrealizowane w ramach organizowanej przez Białostocki Ośrodek Kultury Filmowe Podlasie Atakuje, a ich twórcami są niezależni filmowcy z naszego regionu.

fot. Wojciech Panow

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content