„Ścieżki we mgle” Beaty Wilczyńskiej otworzyły sezon wystawienniczy

25 wrz 2023

W piątek zaprosiliśmy na wernisaż wystawy fotografii pt. „Ścieżki we mgle” autorstwa BEATY WILCZYŃSKIEJ.

Gości przybyło wielu, co nas bardzo cieszy, przywitała ich szefowa działu artystycznego Agnieszka Kozakiewicz, a przyjemność prowadzenia spotkania przypadła kaowczyni Anecie Tumiel.

Beata Wilczyńska, rocznik ’73, pochodzi z Sokółki, z wykształcenia jest plastykiem, z zawodu nauczycielem rysunku i malarstwa w PLSP w Supraślu.

Fotografuje hobbystycznie. Była współautorką i prowadzącą 4 projekty Narodowego Centrum Kultury. Od kilku lat współprowadzi wasilkowską grupę fotograficzną „Krajobraźnia”. Ma za sobą kilka wystaw indywidualnych i grupowych np. w Akademii Supraskiej, w PIK-u, w Muzeum Synagogalnym we Włodawie, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. „Szeroki Kadr” pisał o Beacie w dziale „Inspiracje” a National Geographic opublikowało jedną z fotografii.

Jak świat widzi oko fotografki uzbrojone w obiektyw?

Nieco efemeryczny, oniryczny, miejscami mroczny, pełen nietrwałości i melancholii.

Zainteresowanych pracami odsyłamy na profil Fb autorki Ścieżki we mgle / Misty paths,

– Cieszę się bardzo, że mogłam pokazać swoje fotki w rodzinnym mieście, zwłaszcza, że pierwszą w życiu wystawę, w wieku 17 lat, miałam także w Sokólskim Ośrodku Kultury – jakoś mi się to fajnie zamyka – komentowała artystka.

Wystawa będzie dostępna do 20 października, zapraszamy!

Autor fotorelacji: Piotr Kijowski