Relacja ze spotkania archiwistów społecznych w Sokółce

25 wrz 2022

24 września 2022 r. zaprosiliśmy do siebie wraz z Centrum Archiwistyki Społecznej podlaskich archiwistów społecznych oraz osoby które są zainteresowane tematem zachowania i ochrony swojego dziedzictwa lokalnego.

Spotkanie było okazją do zdobycia praktycznych umiejętności porządkowania zbiorów, porozmawiania o potrzebach archiwistów społecznych, a także wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy pomiędzy osobami zaangażowanymi w zachowanie historii społecznej Podlasia. Uczestnicy mogli zapoznać się także z działalnością instytucji goszczącej – Sokólskiego Ośrodka Kultury, zwiedzić XIX-wieczną posesję w Sokółce i posłuchać opowieści o dziejach rodziny Wilczyńskich – jednego z ciekawszych rodów związanych wiekowo z naszym miastem. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Podczas wydarzenia o możliwościach współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej mówiły Karolina Sakowicz i Maria Mossakowska. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę, a szczególnie Mariuszowi Bieciukowi – ambasadorowi archiwistyki społecznej na Podlasiu i koordynatorowi wydarzenia ze strony Centrum Archiwistyki Społecznej.

Działanie jest częścią projektu “Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośników Ziemi Sokólskiej, oraz Sokólski Ośrodek Kultury. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.

Fot. W. Panow/Sokólski Ośrodek Kultury

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content