Poznajcie wyniki Wojewódzkiego Przeglądu Zdobnictwa Obrzędowego dla Sokółki i okolic – lista nagrodzonych

13 kw. 2022

Przez cały ubiegły miesiąc pracownia plastyczna Sokólskiego Ośrodka Kultury prowadziła specjalne i bezpłatne warsztaty pisankarskie, poświęcone zdobieniu jaj metodą batiku szpilkowego. Wszystko to pod okiem doświadczonego instruktora plastyka– Adama Smólskiego.

W czasie zajęć zachęcaliśmy do wzięcia udziały w ważnym, wojewódzkim konkursie promującym ginące tradycje plastyki obrzędowej, pomagaliśmy w selekcji prac, w ich dostarczeniu do Organizatora konkursu. 10 kwietnia ogłoszono jego wyniki. W XXVI Wojewódzkim Przeglądzie Zdobnictwa Obrzędowego Cyklu Wiosennego i Świąt Wielkanocnych Monieckiego Ośrodka Kultury wychowankowie naszej pracowni zostali jak zwykle docenieni i nagrodzeni. Podajemy listę nagrodzonych:

PISANKI – Kategoria Wiekowa kl IV-VIII – nagrody otrzymali:

• Bubieniec Zuzanna
  • Głusiecka Gabrysia
  • Kuklik Weronika
  • Głusiecka Julia

PISANKI – Kategoria młodzieżowa – szkoły średnie – nagrodę otrzymała:

• Bubieniec Sylwia

W przypadku osób dorosłych, związani z Sokółką nagrodzeni to:

PISANKI – Kategoria Dorośli – nagrody:

• Smólski Adam,
  • Petelczyc Wojciech,