„Polska Zielona – miło spotkać się w Sokółce!” – Erasmus+ – zakończenie

9 lut 2024

Międzynarodowy projekt współfinansowany przez Unię Europejską, pod nazwą „Polska Zielona – miło spotkać się w Sokółce!” był realizowany w naszym mieście podczas ferii zimowych. Po dwóch tygodniach wspólnych działań, zabaw, warsztatów i wycieczek młodzieży z Gminy Sokółka oraz z Ukrainy przyszedł czas na podsumowanie.

 W sobotę 3 lutego 2024 r. uczestnicy projektu dotarli do skąpanego w strugach deszczu Poczopka – siedziby Nadleśnictwa Krynki. W Silwarium czekał na nich nadleśniczy Aleksander Lickiewicz oraz leśniczy Michał, którzy snuli interesującą opowieść o lesie i jego tajemnicach. W końcu pogoda pozwoliła też gościom zwiedzić park leśny na terenie, którego mogli zobaczyć wspaniałą przyrodę, liczne rzeźby z drewna i kamienia, zegary słoneczne, drewniane domki, mostki nad strumykiem, a wszystko to wkomponowane w malowniczy krajobraz miejsca. W Galerii Na Skraju Puszczy podziwiali zwierzęta, ptaki i owady. Nie mogło zabraknąć też czasu na pieczenie kiełbasek i rozmowy przy ognisku.

Ostatnie wspólne chwile to pożegnalne spotkanie polskiej i ukraińskiej młodzieży, opiekunów, instruktorów a także władz miasta i autorów projektu, które odbyło się w sokólskiej kawiarni Stara Szkoła. Padło wiele ciepłych słów i popłynęło sporo łez. Moc serdecznych uścisków uczestników była naprawdę ogromna, bo przez kilkanaście dni zawiązały się przyjaźnie i sympatie. Spotkaniu towarzyszyły esencjonalna kawa, pachnąca herbata, chrupiące croissanty i pyszne lody. Burmistrz Sokółki Adam Kowalczuk wręczył młodzieży upominki i dyplomy oraz wyraził słowa uznania dla organizatorów, opiekunów i uczestników projektu. Z tego wspólnie spędzonego czasu, udziału w warsztatach i zajęciach cieszyli się także instruktorzy Sokólskiego Ośrodka Kultury wraz z dyrektorką Barbarą Maj. Pamiątkowym zdjęciom młodzieży nie było końca.

Organizator projektu i opiekun pan Wasyl obiecał przygotowanie kolejnego, jako kontynuacji, tym razem wyjazdowego dla wszystkich dzieci. Trzymamy kciuki, żeby się udało!

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content