O wodzie można tomy pisać, można śpiewać, można i recytować… – za nami eliminacje gminne w tegorocznych PIKtoGRAmAcH

24 mar 2023

W Sokólskim Ośrodku Kultury zakończyliśmy dwudniowe święto amatorskiej sztuki wokalnej i recytatorskiej, zainicjowane przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Bohaterką tegorocznego Przeglądu była WODA, nie zabrakło więc strofek o deszczu czy żeglowaniu, ale także o tym, co stałoby się ze światem gdyby jej zabrakło…

21 marca, pierwszy dzień gminnego etapu PIKtoGRAmóW 2023, czyli III Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej należał amatorów piosenki. Wszyscy wokaliści ujęli komisję za serce, ale konkurs ma swoje zasady i jurorzy w składzie: Marta Szałkiewicz (PIK), Agnieszka Kozakiewicz (SOK) i Michał Gieniusz (SOK) zadecydowali, że na etapie wojewódzkim w kategorii 4-6 lat Sokółkę będą reprezentowały Marysia Piasecka i Marylka Klimczak, w kategorii kl. I-III – Ola Tomaszycka i Wiktor Matyszczyk, zaś w kategorii kl. IV-VIII – Aleksandra Tochwin i Eliana Korecki

Drugiego dnia eliminacji (22.03), który przypadał w Światowy Dzień Wody, w szranki stanęli młodzi recytatorzy. Jako pierwsze z materią zmierzyły się przedszkolaki. Poziom był wysoki, a tremy u recytatorów ani grama. Decyzją jurorów naszą gminę na eliminacjach wojewódzkich będzie reprezentowała dwójka przedszkolaków – Dagmara Faustyna Puszko oraz Karol Lis. W kategorii klas I-III na scenie białostockiej zaprezentuje się Amelia Szejda i Lia Korecki, a w kategorii klas IV-VIII Julia Głusiecka i Maja Rećko,

W komisji oceniającej recytatorów zasiadła sokólska poetka Leonarda Szubzda, Emilia Wyszkowska (PIK) oraz Michał Gieniusz (SOK).

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominek i pamiątkowy dyplom.

Dziękujemy serdecznie za udział w Przeglądzie, gratulujemy lokalnym finalistom i życzymy pomyślności na szczeblu wojewódzkim.

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content