Nowa wystawa w muzeum od 26 listopada – relacja z wernisażu

29 lis 2021

W piątkowe popołudnie, 26 listopada zaprosiliśmy do Muzeum Ziemi Sokólskiej na otwarcie wystawy młodego fotografa amatora Wojciecha Panow, pasjonata urody Sokólszczyzny, założyciela popularnego profilu Wzgórza Sokólskie na platformach Facebook i Instagram. Tematem wystawy były trzy zabytkowe nekropolie Sokółki oraz Pomnik Historii – mizar w Bohonikach. Oprócz nastrojowych zdjęć, uczestnicy mogli zapoznać się z dziejami wspomnianych nekropolii dzięki tekstom: Mariana Biziuka, Tomasza Wiśniewskiego, Artura Konopackiego.
Na wystawie prezentowane są także jako dopowiedzenie i rozwinięcie zdjęcia archiwalne rodzinne udostępnione muzeum przez przedstawicieli różnych kultur (katolickiej, prawosławnej, tatarskiej). Zachęcamy odwiedzających ekspozycję do dzielenia się swoimi zbiorami, zdjęciami rodzinnymi, wspomnieniami, doświadczeniami w celu rejestracji zanikających zwyczajów związanych z obrzędowością pogrzebową. Kontakt z muzeum: poczta@muzeumziemisokolskiej.pl

Wystawa “ŚLADEM CZTERECH KULTUR. SOKÓLSKIE NEKROPOLIE W OBIEKTYWIE WOJCIECHA PANOW” potrwa do drugiej połowy stycznia 2022 r. Wstęp bezpłatny.

Relacja fotograficzna z wydarzenia autorstwa Krzysztofa Frejusa, Agnieszki Kozakiewicz: