Nowa wystawa malarstwa w Kamienicy Tyzenhauza

22 lis 2022

Zapraszamy na relację fotograficzną z wydarzenia. 18 listopada 2022 r. w Kamienicy Tyzenhauza odbył się wyjątkowy wernisaż malarstwa Elżbiety Barbary Stelmaszuk.

W wydarzeniu licznie wzięli udział mieszkańcy miasta a także zaprzyjaźnieni z autorką artyści skupieni wokół Stowarzyszenie Twórców “Majstrownia” z Czarnej Białostockiej.

Elżbieta Barbara Stelmaszuk – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu (matura 1979). Matka, babcia, pracująca na etacie w dużej firmie handlowej jako dekorator. Po godzinach – dekupażystka, rękodzielniczka, malarka zakochana w koniach, ogrodzie, swojej rodzinnej Niewodnicy; uzależniona od farb i dłubania w ziemi. Pracowała jako projektant-wzorcarz wyrobów ze srebra, nauczyciel plastyki w 2 szkołach podstawowych, projektowała i szyła zabawki we własnej firmie, ma za sobą etap pracy w agencji reklamowej i firmie poligraficznej. Przez ponad 10 lat była redaktorem naczelnym lokalnej gazetki Echo Niewodnicy. Wszystkie te działania traktowała jako kolejne etapy zdobywania doświadczeń związanych z plastyką. Z każdego miejsca wynosiła nowe umiejętności, które można było wykorzystać w kolejnej pracy.

Odwiedzających wystawę ucieszy z pewnością fakt, że prace prezentowane w Sokółce są do sprzedaży. Informacji dodatkowych udziela pracownia plastyczna SOK (instruktor Adam Smólski).

Wystawa jest czynna w godzinach 8.00-16.00 w sali wystawowo-konferencyjnej Kamienicy Tyzenhauza (ul. Piłsudskiego 1, wejście do Punktu It)

Fotorelację z wydarzenia przygotował W. Panow: