„Najważniejsze było to, żeby dziewczyny poczuły emocje związane z występem”

19 gru 2022

To było ważne wydarzenie dla mażoretek „Stella Sokółka”. W niedzielę 18 grudnia miał miejsce ich pierwszy lokalny występ od momentu, kiedy trafiły pod skrzydła Sokólskiego Ośrodka Kultury. Po raz pierwszy zaprezentowały się także najmłodsze kadetki.

Nie dziwi zatem, że sala kinowa wypełniła się po brzegi publicznością, która reagowała bardzo entuzjastycznie. Nie zabrakło akcentów świątecznych, zarówno w strojach jak i podkładach muzycznych.
Za przygotowaniem najmłodszych dziewcząt stoi Emilia Sańko, która z sokólskimi mażoretkami występuje od wielu lat.

– Jestem dumna z dziewczyn, że w tak krótkim czasie udało im się opanować tyle układów. Większość z nich występowała po raz pierwszy, a mimo to poradziły sobie bardzo dobrze. Najważniejsze było to, żeby dziewczyny poczuły emocje związane z występem i zobaczyły, że to, co robimy ma sens i jest po coś. – komentowała po występie Emilia.

Wydarzenie otworzyła Agnieszka Kozakiewicz z Sokólskiego Ośrodka Kultury. Zaproszenie przyjął wiceburmistrz Adam Kowalczuk, który za zakończenie gratulował występu i podziękował dziewczętom za fantastyczne rozwijanie pasji.

Na scenie wspaniale zadebiutowały kadetki: Julia Biziuk, Hania Solnik, Hania Gołko, Kaja Kochanowicz, Wiktoria Kondrat, Maja Fiłonowicz, Maja Stackiewicz, Milena Arciuch i Laura Kretowicz. Swoje układy z gracją zaprezentowały juniorki: Magdalena Sołowiej, Natalia Kondrat, Olivia Jurczewska, Lidia Horczak, Malwina Roszkowska, Karina Matuk, Dorota Troć, Natalia Szamreto, Karolina Kuźma, Lena Leszczyńska, Karolina Wołkowska oraz Wiktoria Gilewska. Występ zamknęły doświadczone scenicznie seniorki: Emilia Sańko, Aleksandra Sańko, Zuzanna Bałakier, Weronika Reszuta, Izabela Matuk i Anna Butwiłowska.

Po jednym z występów z widowni dało się usłyszeć dziecięce, spontaniczne: „Braawo Haania!” A my zdecydowanie dodajemy: Brawo dziewczyny! Brawa za wysiłek włożony w przygotowanie układów oraz jego efekty, brawa za wdzięk i uśmiech!

Tekst: AT, fot. Wojtek Panow