Kolorowy i rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami naszego miasta

8 sty 2024

Od 2011 roku sokółczanie gremialnie i w doskonałych nastrojach stawiają się 6 stycznia by uczestniczyć w Orszaku Trzech Króli. W tym roku pod hasłem „W jasełkach leży!” Orszak złożony z przedstawicieli trzech sokólskich parafii z kolędą na ustach przemaszerował do kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego, by tam wysłuchać muzycznej opowieści o narodzeniu Jezusa przygotowanej przez Studio Qultura. Uczestników pod Kinem „Sokół” przywitała Burmistrz Ewa Kulikowska oraz ks. proboszcz Jarosław Ciuchna a mistrzynią ceremonii była Agnieszka Kozakiewicz (SOK).

Orszak uwieńczył koncert, podczas którego zaprezentowały się zespoły SOK-u Złote Nutki i AZALiSZ oraz soliści: Barbara Maj, Paulina Oseńko, Amelia Milczarska, Anna Karasek, Mateusz Wołczek i Michał Gieniusz, który także stał za przygotowaniem wykonawców. Śpiew i muzykę dopełniały wybrane fragmenty Ewangelii, nawiązujące do tematyki Bożego Narodzenia czytane przez lektorów Olgę Kozakiewicz i Przemysława Taudula.

Słuchający koncertu nie kryli zachwytu, a zapytany o refleksje Michał Gieniusz dziękował zespołom i wskazał na ważne osoby bez których to muzyczne przedsięwzięcie by się nie udało, a byli to „Robert Czerski – odpowiedzialny za nagłośnienie i przygotowanie techniczne, Damian Kulmaczewski – uczeń Liceum, który służył wielką pomocą. Soliści, którzy bez zastanowienia odpowiedzieli na zaproszenie i ubogacili swoimi głosami koncert i lektorzy, z którymi praca zawsze jest przyjemnością. Ogromne podziękowania należą się ks. Karolowi, ks. Rafałowi z ks. proboszczem Jarosławem Ciuchną na czele oraz s. Irenie”.

Jako organizatorzy kłaniamy się Proboszczom sokólskich parafii – ks. Jarosławowi Ciuchnie, ks. Adamowi Baranowskiemu i ks. Bogusławowi Urbanowi w podzięce za współorganizację. Księżom Rafałowi Zakrzewskiemu i Marcinowi Sztromowi oraz kler. Krystianowi Puzanowskiemu dziękujemy za wcielenie się w role królów, a parafialnym grupom dziecięcym i młodzieżowym za ich energię. Dziękujemy także scholi parafii pw. Wniebowzięcia NMP i jej opiekunowi organiście Krzysztofowi Zalewskiemu.

Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za liczną obecność, a pastuszkom i aniołkom za radosny uśmiech.

Do zobaczenia za rok!

fot. Wojciech Panow

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content