Kobiety – autorska wystawa prac Magdaleny Talmon

7 mar 2022

“Kobiety – autorska wystawa prac Magdalena Talmon” to tytuł wystawy, której wernisaż odbył się 5 marca 2022 r., w sali wystawienniczej.

Jaka potrafi być kobieta, jak wiele ma twarzy i jaka z nich płynie siła, a jednocześnie spokój i opanowanie. To zobaczyć można na wielkoformatowych pracach malarskich wykonanych w technice łączącej ikonografię i komiks.

Wystawa dostępna będzie w sali wystawienniczej “Kamienicy Tyzenhauza” do 11 kwietnia 2022 r., w godzinach od 8.00 – 16.00 od poniedziałku do piątku.

Magdalena Talmon – absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, Policealnego Studium Plastycznego w Białymstoku , Multimedialnej Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Policealnego Studium Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim to kobieta wielu talentów organizatorka różnego rodzaju działań: warsztatów scenograficznych, teatralnych oraz tanecznych. Prowadzi również zimowiska, półkolonie , zajęcia plastyczne dla dzieci i dorosłych, wernisaże, wystawy, festyny oraz pikniki rodzinne. Obecnie jest instruktorem plastyki jak też prowadzi zajęcia w Pokojach Prac Twórczych w Podlaski Instytucie Kultury w Białymstoku. Wcześniej współorganizowała w Galerii Świetlik w Sobolewie, happeningu „Sztuka na podwórku”, „Niedzielne spotkania ze sztuką” w latach 2010 -2013 r. Brała udział w Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Plastycznej Województwa Podlaskiego w latach 2012 i 2014r. Interdyscyplinarnych Warsztatach Artystycznych w Gorzowie Wielkopolskim oraz warsztatach „Poszerzenie pola-nowe przestrzenie dla kreatywnych” organizowane przez Laboratorium Edukacji Twórczej CSW w Warszawie. Uczestniczyła w plenerach artystycznych organizowanych przez Białostockie Towarzystwo Sztuk Pięknych, gminę Korycin, Sokółka, Malinówka, Łapy. Współpracuję z Uniwersytetem III Wieku, Akademią +50 , senior Białystok. Prowadzi zajęcia rękodzielnicze w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków w Białymstoku. Należy do zespołu opracowania Programu na rzecz osób starszych w województwie podlaskim na lata 2016-2020.Prowadzę stronę @pogotowie plastyczne dla amatorów i osób zaczynających przygodę ze sztuka.Projektantka dwóch białostocki murali ” Matka Natura” „Matka Natura – Biała”

Mam na koncie ponad 24 wystawy indywidualnych i 7 wystaw zbiorowych.

zdj. Krzysztof Frejus