HURMA vol. 1 to już historia…

5 cze 2023

Za nami pierwsza odsłona muzycznego wydarzenia, które w zamierzeniu miało zaprezentowanie lokalnej sceny rap i kultury alternatywnej. Kołem zamachowym całego przedsięwzięcia był Rap Kolektyw Hurma działający w otwartych na różnorodne brzmienia przestrzeniach Studio Qultura Sokólskiego Ośrodka Kultury.


HURMA to konglomerat wielu osobowości – producentów, raperów, wokalistów, graficiarzy, twórców wizualnych oraz osób, którym nie jest obca kultura hiphopowa.


Koncert (2 czerwca) otworzyła dyrektorka SOK-u Barbara Maj, która w kilku słowach podziękowała osobom zaangażowanym w organizację i przekazała mikrofon Jackowi Minkiewiczowi – mistrzowi hiphopowej ceremonii.
Na scenie przy Kamienicy Tyzenhauza, w ramach Rap Koncertu, zaprezentowali się fascynaci oldscholowego rapu. Do elektronicznych bitów producenta Mutanaum oraz sampli Złodzieja Wokali sprawnie rymowali Zamotani Optymiści, czyli Dębek i Grzyb oraz Gaucio i Wonsz. W tekstach, jak sami o sobie mówią, „artystów ulic” nie zabrakło lokalnych nawiązań, a także pisanych „bezkompromisowymi piórami” uniwersalnych wersów czytelnych dla każdego niezależnie od szerokości geograficznej – śladów tego, z czym zmaga się trochę bardziej wrażliwy człowiek.


Publiczność reagowała bardzo żywiołowo, spragniona wydarzeń w tym kształcie i gatunku muzycznym.
Po części koncertowej, która była swoistą rozgrzewką (a temperatura bardzo nam nie sprzyjała) po raz pierwszy sokółczanie mieli sposobność uczestnictwa w SILENT DISCO. Efekt cichej dyskoteki był niesamowity – dobrą zabawę zdradzały twarze i ruchy tańczących. W słuchawkach pulsowały dźwięki emitowane do wyboru przez Mutanaum (wokalista, twórca, producent), Marmø (producent, live performer), bądź Mateusza Grzybowskiego (DJ, producent, live performer).


O spójną oprawą estetyczną całego wydarzenia zadbali Jacek Minkiewicz MJ – z zawodu architekt, z zamiłowania grafik sięgający po elementy graffiti i street artu oraz Łukasz Kundzicz – absolwent grafiki na ASP w Warszawie, także inspirujący się sztuką uliczną. Trzecim mocnym filarem strony wizualnej przedsięwzięcia był fotograf, kamerzysta, dokumentalista, twórca wizualny – Wojciech Panow.

Dziękujemy za wspólny czas i entuzjastyczny odbiór!

Kłaniamy się Partnerom, Sponsorom i Patronom!

Sokólski Ośrodek Kultury / Studio Qultura, fot. Wojciech Panow

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Skip to content