ETNOGRAFICZNE MAPY RZEMIEŚLNIKÓW – SPOTKANIE W KUNDZICZACH

22 lip 2021

Zapraszamy jako partnerzy projektu w imieniu organizatorów: Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna im. Witolda Dynowskiego na spotkanie, w czasie którego powstanie mapa rzemieślników w Kundziczach (gmina Krynki) i okolicy.

Rzemieślnicy wykonujący kołowrotki zostali utrwaleniu we wsi Kundzicze i Kruszyniany na filmie Państwowego Muzeum Etnograficznego w roku 1977 “Wyrób kołowrotków” (link do filmu). Jest to tylko punkt wyjścia do dalszego odkrywania pracy naszych przodków, bliskich, sąsiadów.

KIEDY: 1 sierpień 2021 r., godz. 17:00

GDZIE: Gospoda w Chlewie, Kundzicze 7 (gmina Krynki)

Przyjdź i opowiedz:
Jacy rzemieślnicy mieszkali i pracowali w okolicznych wsiach.
Jakie przedmioty dawniej wytwarzano ręcznie (kołowrotki, sita, kosze, samodział lniany itp.).

Przynieś:
Stare przedmioty, wytworzone w gminie Krynki i jej okolicy.
Zdjęcia dawnych rzemieślników i rękodzielników przy pracy.
Coś drobnego do jedzenia na wspólny poczęstunek (jeśli chcesz i możesz). Razem stworzymy mapę lokalnego rzemiosła i rękodzieła!

Podczas spotkania odbędzie się też pokaz przędzenia na kołowrotku zorganizowany przez Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK.

Zaprasza: Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna i Muzeum Ziemi Sokólskiej Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Działanie odbywa się w ramach projektu “Teren. RE-wizyty” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021 oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.