Duchowość Podlasia – autorska wystawa prac Łukasza Horoszko

20 sty 2022

Do lasu, na nadbiebrzańskie bagna, do rzeki, o bladym świcie i złotej godzinie, wybierzmy się w podróż z fotografem Łukaszem Horoszko (autorem fanpage’a Obrazki z Podlasia Łukasz Horoszko).Porozmawiamy z nim o sacrum przyrody i architektury, o jego pasji, technice, doświadczeniach i przygodach poszukiwania wytchnienia i piękna. Zanurzmy się w wielogłosową formalnie wystawę “Duchowość Podlasia” przygotowaną przez Centrum Trzech Kultur w Suchowoli.

Obok pięknych fotografii znajdziemy na wystawie także płaskorzeźby Łukasz Horoszko, oraz wiersze Edwardy Guzowskiej i Krystyny Gudel, rzeźby Czesława Karpa, Marka Szyszko oraz eksponaty nawiązujące do tematu ze zbiorów CTK.

Zbliżający się wernisaż, będzie okazją nie tylko do kontemplacji relacji człowieka z naturą i piękna Podlasia lecz przede wszystkim punktem wyjścia do ciekawego spotkania z utalentowanym fotografem.

Łukasz Horoszko jest młodym twórcą z Suchowoli, który pochwalić się już może kilkoma wystawami zbiorowymi (pokonkursowymi) oraz indywidualnymi na swoim kącie (wystawy m.in. w Suchowoli, Sokółce, Białymstoku, Hajnówce, Olsztynie). Jest laureatem kilku nagród i wyróżnień, m.in. otrzymał w latach ostatnich:

– Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w XXI Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym “Pejzaż Polski” (2021)
– II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Podlaskie. Zasilane wspomnieniami” (2021) organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
– Wyróżnienie w 17. edycji konkursu fotograficznego “Podlasie w obiektywie im. Wiktora Wołkowa”
– I nagrodę w konkursie “Twarze Kresów” (2021) organizowanym przez Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku.
Temat jego twórczości to rodzimy krajobraz, zachwyt naturą, jej pięknem.

Na wernisaż połączony ze spotkaniem z naszym Gościem zapraszamy o godz. 17:00 do Kamienicy Tyzenhauza 4 lutego 2022 r.

Wystawa “Duchowość Podlasia” będzie czynna w godzinach pracy Punktu Informacji Turystycznej, tj. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku do końca lutego 2022 r. Wstęp na wernisaż i wystawę jest bezpłatny.