DNI SOKÓŁKI – piątek 9 czerwca

19 cze 2023

Pogoda była zamówiona wcześniej, humory dopisywały – zatem wszystko udało się koncertowo.
Świętowanie dni naszego miasta w porannych godzinach (w piątek, 9 czerwca) rozpoczęły na scenie przed Kinem 🤸🏼 roztańczone sokólskie przedszkolaki, przywitała je Burmistrz Ewa Kulikowska wraz z Wiceburmistrzem Adamem Kowalczukiem, a ich występy zapowiadała Agnieszka Kozakiewicz, kierownik działu artystycznego SOK-u.
Dzieciaki zostały zaproszone na spektakl w wykonaniu Teatru Forma pt. „O tym, jak Pszczółka Maja spotkała cyberwiedźmę”, traktujący o uzależnieniach cyfrowych, gdyż hasłem tego dnia była: profilaktyka uzależnień.

W ramach intro na uroczyste otwarcie Dni Sokółki – 9 czerwca – ze sceny przy Kinie wybrzmiała melodia, która po dopełnieniu formalności, ma stać się hejnałem naszego miasta.
Świętujących oficjalnie przywitała burmistrz Ewa Kulikowska wraz ze zastępcami Adamem Kowalczukiem i Adamem Juchnikiem, zaproszenie naszych włodarzy przyjęli także poseł RP Jarosław Zieliński oraz Wiesława Burnos członek zarządu województwa.
Po części oficjalnej mikrofon przejęła prowadząca Agnieszka Kozakiewicz, kierownik działu artystycznego SOK-u, a scena kolejno należała do Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Sokółki i mażoretek Stella Sokółka, a następnie uczniów Samorządowej Szkoły Muzycznej, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 1 oraz SP Kamionka Stara.
Po gorąco oklaskiwanych występach szkolnych grup wokalnych i tanecznych, życzliwej sokólskiej publiczności zaprezentowały się zespoły działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury: „Złote Nutki” i Zespół taneczny „SOKół skład”, „Przylaszczki” oraz „Belle Voci”.

Równolegle z występami artystycznymi Anna Szauer – Certyfikowana Terapeutka Uzależnień była dostępna na stanowisku konsultacyjnym profilaktyki uzależnień, a trudnej sztuki cyrkowej można było spróbować podczas animacji z grupą Cyrkplozja, którą opiekuje się Anna Wojszel.
W alejkach parku miejskiego ulokowali się sprzedawcy rozmaitości.

Organizatorzy:
Burmistrz Ewa Kulikowska / Sokólski Ośrodek Kultury / Ośrodek Sportu i Rekreacji

Fotorelacja: Wojciech Panow

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content