Dni Sokółki ’24 – dzień 1.

11 cze 2024

W piątek (7.06) plac przed Kinem Sokół tętnił życiem od wczesnych godzin. Dzień zaczął się wprawdzie rzęsistym deszczem, ale później słońce przypomniało sobie, że ma ważną fuchę – Dni Sokółki.

Pierwszym punktem programu było wręczenie przez przedstawicielki zarządu Fundacji „Sokólski Fundusz Lokalny” certyfikatów grantobiorcom konkursu „Działaj Lokalnie 2024”.

W ramach oficjalnego otwarcia Dni Miasta sokółczan ze sceny przywitał wiceburmistrz Adam Kowalczuk wraz z dyrektorką SOK-u Barbarą Maj, gościem był Paweł Krutul v-ce Wojewoda Podlaski.

Piątek był Dniem profilaktyki uzależnień – nie mogło zabraknąć stoiska konsultacyjnego.

Od godz. 15.00 scena należała do wspaniałych sokólskich przedszkolaków ze wszystkich placówek gminnych, które zaprezentowały bajeczne układy taneczne.

W przestrzeni koncertowej równolegle na chętnych czekał jarmark rozmaitości, a na dzieci – dmuchańce i zabawy z Animacje Fascynacje.

Po uczcie muzycznej zgotowanej przez „dęciaków” z Młodzieżowej Orkiestry Dętej na scenie znowu królował taniec – podziwialiśmy układy uczennic i uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, SP nr 3 w Sokółce, SP w Rozedrance St., SP w Gieniuszach, SP nr 1 im. A. Mickiewicza w Sokółce oraz SP z Oddziałami Integracyjnymi w Janowszczyźnie.

A później to serce wszystkich skradł Tymek Markowski, który w duecie akordeonowym z Robertem Jurćo reprezentował Samorządową Szkołę Muzyczną Igo st. w Sokółce. Ze SSM wystąpił również chór z piosenką „Na cztery i na sześć” pod opieką Iwony Słomy.

Podziękowanie od Burmistrza i słodkie co nieco wręczała wykonawcom prowadząca koncert wicedyrektorka SOK-u Agnieszka Kozakiewicz.

Świętowanie rymuje się z POMAGANIE, więc obchody Dni Miasta połączyliśmy z kiermaszem słodkości na rzecz leczenia sokółczanki p. Anny.

To nie wszystko, również w piątek przed Kinem zaparkowali najlepsi kierowcy Mistrzostw Polski Rallycross, dołączyli do nich zawodnicy Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i 43. Rajdu Podlaski.
O tych wyjątkowych gości wystarał się Maciek Kułakowski – komentator wyścigów samochodowych w Rallycrossie.

Dnia Miasta to szansa na prezentację zespołów działających przy SOK-u. Podziwialiśmy programy taneczne wszystkich grup wiekowych „Kadryla”. A po energetycznych ‘wygibasach’ – kojąco zaśpiewały ‘Złote Nutki’ pod wodzą Michała Gieniusza oraz chór ‘Belle Voci’ i ‘Przylaszczki’ pod batutą Pauliny Oseńko.

Na deser ze sceny popłynęło pozytywne przesłanie w rytmach reggae prosto od zespołu Reggaeside.

fot. Wojciech Panow

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Skip to content