Akcja pomocy strażakom. Płonął Biebrzański Park Narodowy

15 cze 2020

Jeszcze nie tak dawno głośno było o pożarach w Australii, a w kwietniu  płonęły lasy Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Sokólski Ośrodek Kultury organizował zbiórkę produktów, które były wsparciem dla strażaków walczących z żywiołem.

W czwartek i piątek ( 23 i 24 kwietnia 2020r.) , w godzinach od 8 do 15:30, przed budynkiem Sokólskiego Ośrodka Kultury można było w kartonach zostawić: wodę pitną w małych butelkach, żywność pakowaną hermetycznie, środki opatrunkowe i preparaty na oparzenia. Na darczyńców czekali pracownicy Sokólskiego Ośrodka Kultury. Wszystkie produkty trafiały do potrzebujących strażaków.

Dla tych , którzy chcieli wesprzeć gaszenie, poniżej podaliśmy także nr konta w celu dokonywania wpłat.

Akcja pomocy dla Strażaków zrealizowana została dzięki pomysłowi pracowników SOK-u. Przekazaliśmy dary serca Sokółczan dzielnym Strażakom z OSP w Goniądzu. Pojechała z nami Pani Burmistrz Ewa Kulikowska oraz Pan Radny Karol Krokos, a także Basia MajMagda Żukiewicz i Robert Czerski za kierownicą samochodu, którego użyczył nam Pan Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sokółce Piotr Rygasiewicz, za co bardzo dziękujemy!
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce. Spotkaliśmy słynną Biebrzańską Wiedźmę Panią Agnieszkę Zach Biebrzańska Wiedźma. Żal było patrzeć na te czarne plamy spalonych połaci pięknej natury Biebrzańskiego Parku Narodowego…

Dziękujemy Wam Kochani Sokółczanie za Waszą pomoc!

Dziękujemy wszystkim dzielnym Strażakom walczącym z żywiołem!
Jesteście bohaterami!