ABIR Jakub Jackiewicz w Sokółce

13 sie 2021

Koncert ABIRA, Jakuba Jackiewicza odbył się w Sokółce w dniu 11 sierpnia 2021 r. W ramach cyklu Letnie granie w środku tygodnia, Sokólski Ośrodek Kultury zaprosił Sokółczanina, aby prezentując utwory muzyczne z gatunku hip – hop opowiedział o o wartościach, które pomagają mu w codziennym, nie zawsze łatwym życiu. Abir wyśpiewał historie o swojej przemianie, relacji z Bogiem. Porównał swoje stare życie z obecnym i propagował przede wszystkim miłość do drugiego człowieka i Boga oraz szacunek dla samego siebie.
Koncert doskonale wpisał się w główną myśl całego cyklu i realizował założenia o przeciwdziałaniu uzależnieniom.
Jakub Jackiewicz po koncercie spotkał się z publicznością, która chętnie rozmawiała z artystą. Był czas na autografy i zakup płyt, ale także na wymianę doświadczeń artystycznych z młodymi ludźmi, którzy próbują swoich sił w podobnej działalności artystycznej.
Niespodziewanym gościem koncertu okazał się Jacek „Heres” Zajkowski, który towarzyszył Abirowi na scenie i wspierał go muzycznie oraz duchowo.

Koncert zrealizowany przy wsparciu środków z Gminnego programu o przeciwdziałaniu uzależnieniom, zgromadził liczną publiczność w bardzo różnym wieku, od kilkulatków, po seniorów. Ta propozycja muzyczna spotkała się z zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Sokółki. W wydarzeniu uczestniczyły także osoby z Wasilkowa, Wrocławia, Białegostoku oraz Grodziska Mazowieckiego. Kolejny spotkanie z Abirem w Sokółce będzie przeznaczone dla młodzieży szkolnej.