230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

22 kw. 2021

3 maja 2021 roku 🇵🇱🇵🇱 obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia ustawy rządowej zwanej Konstytucją 3 Maja📜, pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej ustawy regulującej ustrój prawny.
Sokólski Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców Sokółki do włączenia się w obchody tego szczególnego dla wszystkich Polaków święta i wzięcia udziału w wydarzenia przez nas przygotowanych.

✅ od 22 kwietnia do 3 maja zapraszamy do podjęcia wyzwania #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury

Na początek, do czytania Konstytucji zaprosiliśmy przyjaciół naszej instytucji. Będzie można ich zobaczyć w kolejnych odsłonach na naszym fanpagu.

Wybierz ulubiony lub mający dla Ciebie szczególne znaczenie fragment Konstytucji📜.
Przeczytaj go📖, nagraj🎥 i udostępnij na swoim profilu na Facebooku. Koniecznie oznacz hasztagiem #czytamykonstytucjezsokolskimosrodkiemkultury
Zaproś do wyzwania swoich znajomych👨‍🦲🧔👵🧓💁‍♀️💁.
Na uczestników wyzwania czekają nagrody🎁 w postaci podstawek pod telefon z wygrawerowanym fragmentem konstytucji.
Sponsorem nagród jest firma Sokółka Okna i Drzwi Produkcja

✅ 3 maja 2021 roku, zachęcamy do obejrzenia reportażu poświęconego genezie powstania Konstytucji 3 Maja oraz znaczeniu tego dokumentu w życiu codziennym. Znajdziecie go na fanpage Sokólskiego Ośrodka Kultury

✅4 maja 2021 zapraszamy dzieci na plac przed naszą nową siedzibą przy ul Piłsudskiego 1 (kamienica Tyzenhauza). Wspólnie zajrzymy przez lunetę🔭 spotkamy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Patronat nad naszymi wydarzeniami objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska

Tekst Konstytucji znajdziesz tu: https://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm…